exit logo

Навчання щеняти

Немає на світі кращого психіатра, ніж щеня, що облизує твоє обличчя.

Бернард Артур Оуен Вільямс

Навчання щеняти

Навчання щеняти потрібно починати з перших днів перебування в новій родині. Що ж таке виховання цуценяти? Це комплекс технік, спрямований на формування навичок поведінки з метою вирощення слухняної собаки, яка не буде завдавати постійного клопоту у повсякденному житті.

Коли цуценя грає з господарем, взаємодіє з іншими собаками або гризе ваші улюблені кросівки — воно отримує досвід, який може бути використаний у майбутньому. Виховуючи його правильно, допомагаючи набувати позитивного досвіду, який для нас виллється у правильну поведінку, ми робимо вкладення у майбутнє, в якому буде гармонія взаємин у парі людина – собака.

У ході дресирування щеня навчається командам, які буде виконувати в різних умовах за певних сигналів або жестів господаря. Я вважаю, що для продуктивного навчання необхідно доступно, за допомогою методів дресирування, пояснити чого ж ми хочемо від собаки. Якщо тварина зрозуміє суть, навчання проходитиме продуктивно, а результатом буде добре відпрацьована команда.

Три необхідні команди, яким потрібно навчити кожне щеня:

Команда «до мене»
Де б ви не знаходилися зі своїм вихованцем, важливо щоб він підходив по команді за першою вимогою.

Команда «поруч»
Собака повинен знаходитися поруч з господарем, при цьому не залишати позицію забіганням вперед, відставанням або безперервним нюханням землі.

Команда «не можна» чи «фу»
Виконання цієї команди вкрай необхідне, а в деяких випадках навіть здатне зберегти життя вашому улюбленцю. В умовах міста є чимало різноманітних спокус, які можуть зацікавити цуценя: бездомні тварини, автотранспорт або розкидана на землі їжа.

Для стабільного виконання різноманітних команд необхідна систематична робота із цуценям та терпіння власника.

Соціализація щеняти

Соціалізація — це певний процес, під час якого щеня знайомиться з навколишнім світом, вчиться правильно взаємодіяти з ним, розвиваючи нормальні реакції на те, що відбувається навколо.

Що потрібне для якісної соціалізації?

1) Гуляти в різних місцях. Цуценя має зрозуміти, що люди, машини та різноманітні шуми в місті не завдадуть йому жодної шкоди, та й взагалі, що все, що відбувається навколо — це нормально. Гуляючи зі цуценям у нових місцях, показуючи йому навколишній світ, ви сприяєте його правильному розвитку у дорослому віці.

2) Важлива реакція на те, що відбувається. Потрібно бути спостережливим та стежити за реакціями цуценяти під час прогулянки. Наприклад: якщо щеня почало стрімко вириватися до собаки, що йде на зустріч, а господар відразу починає карати його або ж, навпаки, безперешкодно пускати, то ці дві реакції позначаться на цуценяті і його сприйнятті.

У першому випадку псуються стосунки з улюбленцем, бо він не зрозуміє за що йому дісталося, адже він просто хотів поспілкуватися з товаришем. У другому випадку собака буде виховуватися не коректно, тому що побачивши іншого собаки буде відразу рватись до нього, забуваючи що поруч є господар. Найкраща ваша реакція у цій ситуації — це переключити увагу цуценя на себе та заохотити його за перемикання.

Ваша реакція на поведінку цуценя в різних ситуаціях визначить, як він поводитиметься коли виросте!

3) Взаємодія з людьми та тваринами. Цуценя гавкає на інших людей або, навпаки, побачивши людину, боїться і намагається втекти, наздоганяє голубів або постійно виявляє надмірний інтерес до родичів – така поведінка не принесе гармонії у ваші стосунки.

Мета цього розділу — привчити собаку правильно реагувати на людей та інших тварин, а також сприяти тому, щоб вона навчилася ладнати з представниками свого виду.

Собака — соціальна тварина, і те, як вона навчиться взаємодіяти з навколишнім світом у щенячому віці, буде відображатися у дорослому!